مهم ترین جاذبه های گردشگری جهان

pine-pine

New Member
3/3/18
1
1
0
www.sarzamintour.ir
#1
مهم ترین جاذبه های گردشگری جهان
امروزه در تمام نقاط جهان جاذبه های گردشگری متعدد طبیعی و مصنوعی موجب شده که انسان برای دیدن از این جاذبه ها فواصل طولانی را طی و هزینه های زیادی را خرج کنند تا خود را برای دیدن طبیعتی جذاب و یا سازه های استثنایی و منحصر به فرد به مقصد مورد نظرشان برسانند که در ادامه به انواع این جاذبه ها خواهم پرداخت.
اقیانوس ها و دریاها
اقیانوس ها و دریا های جهان با وجود عظمتی که دارند میتوان آنان را یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری جهان دانست که زیبایی بیش از اندازه و سکوت فوق العاده و صدای امواج آب اقیانوس ها و دریا ها را یکی از آرامش بخش ترین نقاط جهان دانست که این زیبایی های اقیانوس ها و دریا ها را وجود حیواناتی بسیار زیبا و با عظمت دو چندان می کند .

جزیره های موجود در دریا ها و اقیانوس ها
در درون دریا ها و اقیانوس ها خشکی هایی به دلیل وجود آتشفشان هایی در زیر دریا به وجود می آیند که از مساحت کمی نیز برخوردارند ولی به دلیل این که دور تا دور این خشکی را آب فرا گرفته زیبایی خاصی به این نوع خشکی ها میدهد که از مناسب ترین مناطق برای زندگی (با وجود آب و هوای مرطوب و گرم) می باشند که همین دلیل نیز مجذوب کننده گردشگرانی است که قصد سفر بر فراز دریا ها و اقیانوس ها دارند می باشد.


فواید و اهمیت جنگل
جنگل ها مکان هایی بسیار زیبا که از فواید و اهمیت زیادی برخوردار است با عنصر اصلی درختان تشکیل شده است که سر سبزی انواع درختان با اشکال مختلف زیبایی های فراوانی با انواع رنگ ها به ارمغان آورده است که موجب جذب گردشگران به مناطق جنگلی را فراهم می کند که از فواید بسیار بالایی نیز انسان را برخوردار می سازد به عنوان مثال درختان اصلی ترین عنصر تولید اکسیژن موجودات زنده می باشند که این فایده به افرادی که موجب ناراحتی های ریوی می باشند آرامش بیشتری میدهد.یکی از دلایلی که جنگل ها از هوای بسیار تمیزی برخوردار هستند جذب گاز های آلاینده محیط زیست می باشد .

آثار های تاریخی و باستانی
یکی از جاذبه هایی که اکثر مردم جهان را مجذوب خود کرده است آثار های تاریخی و باستانی که به دهه یا سده های گذشته از اقوام های مختلف به جای مانده است تعلق دارد که این نوع آثار در تمامی نقاط جهان با فرهنگ ها و ملیت های مختلف وجود دارد که ایران را میتوان یکی از کشور های باستانی دنیا نام برد که بسیاری از مردم جهان را مجذوب جاذبه های خارق العاده خود کرده است که اکثر این مردم با استفاده از تور های گردشگری از این مناطق زیبا بازدید می کنند.

جاذبه های گردشگری مصنوعی
از زمان وجود بشر در کره ی زمین سازه های ساخته شده به دست انسان به وفور وجود دارد که این نوع آثار را جاذبه های گردشگری مصنوعی می نامند که از انواع آن میتوان بزرگترین و بلندترین برج های جهان ،انواع پل های معلق ساکن بین دو کوه در بالای دره هایی با ارتفاع بلند ،انواع سد ها با سازه های مختلف و ... میتوان یاد کرد.
 
لایک ها parniani