رقابت بر سر استخدام آدم های بسیار حساس | تالارهای گفتمان آدم‌های بسیار حساس

رقابت بر سر استخدام آدم های بسیار حساس

_nasim.kh_

New Member
روزی می رسد که به ما ارج خواهند گذارد. باورم این است که سازمان ها بر سر آدم های بسیار حساس رقابت خواهند کرد. نیازهایتان برآورده خواهد شد، چون از نظر اقتصادی، خرد حکم می کند که چنین شود. البته مجبوریم به این منظور خوب تحصیل کرده و وارد عرصه رقابت شویم.

در این میان آن عده ای از ما که به قدر کافی خوشبخت بوده ایم که رقابت کردن را بیاموزیم، قادر به استفاده از قدرت تأثیرگذاری خود برای بازآموزی دنیا، از طریق درخواست برای برخورد متفاوت (مثلاً کار در خانه، فضای کاری ساکت و آرام، ساعات کاری قابل قبول، ایام استراحت پس از سفر و غیره) متناسب با موهبت خاص خود خواهیم بود. و تا زمانی که دنیای کار تغییر کند، مشکل کاری که شما به عنوان یک HSP انجام می دهید، مسائل محیط کاری تان را، چه بخواهید و چه نخواهید، باید شخصا حل کنید. اولین تکلیف تان این است که کاملاً قدردان HSP بودن خود باشید. بعد باید به دیگران یاد دهید که قدردان حساسیت تان باشند.
 

s30yavash

New Member
من به تازگی متوجه HSP بودنم شدم.
خیلی خوشحالم انجمنی در این رابطه به زبان فارسی ایجاد شده.

من هم با محیط های کاری که با کاراکتر و روحیه ام سازگاری نداره خیلی خیلی مشکل داشتم و همچنان دارم بطوریکه پس از پایان تایم کاری احساس می کنم بطور کامل دشارژ شدم.
متأسفانه اکثر HSP هایی که میشناسم این مشکل رو دارن - محیط های کاری متناسب با روحیه شون رو نمیتونن پیدا کنن و باعث اضطراب و افسردگیشون میشه.
حتی خود من هم در آخرین لحظه از استخدام در یک ارگان دولتی انصراف دادم، از دوستان و آشنایان خیلی حرف شنیدم مبنی بر اینکه تصمیمم اشتباه بوده... ولی فقط یک HSP میتونه اینا رو درک کنه!

ورزش (بخصوص شنای استقامتی) واقعاً تأثیر مثبتی بر Life style داره و کمک میکنه پس از پایان تایم کاری پر چلنج ریکاوری بشیم.

امیدوارم شخصیت HSP خیلی بیشتر تو جامعه شناخته بشه و بیشتر براش ارزش قایل بشن . . .
 
بالا