کتاب‌ها

ما در این بخش به معرفی کتاب‌هایی می‌پردازیم که به‌نوعی به افراد بسیارحساس مربوط می‌شوند. از کتاب‌های خانم آرون که به فارسی ترجمه شده یا درحال ترجمه هستند تا سایر کتاب‌های روان‌شناسی که می‌توانند راه‌گشای HSPها در مسیر زندگی‌شان باشند. این بخش برای ما مهم است، خیلی مهم، چون معتقدیم کتاب و هنر دو عنصر اصلی هستند که روح انسانی از آن‌ها تغذیه می‌کنند، برای همین تلاش می‌کنیم تا در این قسمت که مربوط به کتاب می‌شود، دقیق عمل کنیم. شما هم می‌توانید ما را یاری کنید، اگر کتابی می‌شناسید لطفاً به ما معرفی کنید.

کتاب آدم بسیارحساس

راهی برای شکوفا شدن وقتی دنیا درهم می‌شکندتان
نوشته‌ی آیلین-ان-آرون

این کتاب که تاکنون به ۱۸ زبان دنیا ترجمه شده، کتاب اصلی (پایه‌ای) درباره‌ی آدم‌های بسیارحساس یا همان HSPهاست، کتابی که هر آدم‌ِ بسیار حساسی باید بخواند. کتاب را مینو پرنیانی ترجمه و انتشارات آشیان در سال ۱۳۹۶ آن را منتشر کرده است. آرون در این کتاب از ویژگی شخصیتی متمایزی سخن می‌گوید که یک نفر از پنج نفر جامعه از آن متاثر می‌شوند. او توضیح می‌دهد که HSPها، سیستم عصبی حساسی دارند، از نوعی خودآگاهی نسبت به محیط اطراف‌شان برخوردارند و زمانیکه در محیط‌های تحریک‌کننده قرار می‌گیرند، به‌راحتی برانگیخته می‌شوند.

کتابِ آدم‌های بسیارحساس که نتیجه‌ی مصاحبه‌های عمیق بسیار متعدد خانم آرون و تحقیق بر روی بیش از هزاران نفر است، به افراد بسیارحساس کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسند و درک کنند و بتوانند بهتر از عهده‌ی موقعیت‌های مختلف برآیند. آرون در این کتاب، رویدادهای گذشته‌ی زندگی فرد مانند کودکی دشوار یا نگاه‌هایی چون نسبت دادنِ صفاتی مانند خجالتی بودن را ازنو تنظیم می‌کند و بدین‌ترتیب، تلاش می‌کند تا زندگی شاد و سالمی را برای آدم‌های بسیارحساس، ممکن سازد.

ثبت دیدگاه

کتاب کار برای آدم بسیار حساس

نوشته‌ی آیلین-ان-آرون

“کتاب کار برای آدم بسیار حساس”، در ادامه‌ی کتاب “آدم بسیار حساس ” و تکمیل‌کننده‌ی آن است. درحالی‌که در کتاب “آدم بسیار حساس “، این خصیصه‌ی سرشتی و ذاتی را تعریف و تفسیر و آدم‌های بسیار حساسی که زندگی خود را در پرتو نور این خصیصه بازسازی کرده‌اند، معرفی می‌کند.

کتاب “کار برای آدم بسیار حساس “، کاملاً به خواننده می‌پردازد و به هریک از آدم‌های بسیار حساس این فرصت را می‌دهد خاطرات، نقاط قوت، مشکلات، چالش‌ها و بینش‌ جدید درباره‌ی خصوصیت خود را بکاوند و با به‌کارگیری آن‌ها چه به‌صورت فردی و چه گروهی، با ویژگی بسیار حساس بودن آشناتر ‌شوند. این کتاب نیز مانند نخستین کتاب نوشته‌ی دکتر الین آرون، نظریه‌پرداز اصلی ویژگی بسیار حساس بودن است که انتشارات آشیان با ترجمه خوب مینو پرنیانی آن را در ۳۵۰ صفحه منتشر و به علاقه‌مندان عرضه نموده است.

ثبت دیدگاه

کتاب دردسرهای کمال طلبی

نوشته‌ی مارتین ام آنتونی

اینکه بخواهیم از اشتباهات جلوگیری کنیم، امری طبیعی است اما نقصان و اشتباه نیز بخشی از انسان‌بودن بشمار می‌رود. گرچه، کمال‌طلبان اغلب برای توانا‌یی‌هایشان ستایش می‌شوند، اضطراب دائمی درباره‌ی جزییات می‌تواند فرد را عقب نگه داشته و مانعی در رسیدن به پتانسیل کامل باشد.

در این کتاب، به ریشه‌های کمال‌طلبی خود پی می‌برید، اثرات کمال‌طلبی بر زندگی‌تان را کشف می‌کنید و مهارت‌های مقابله‌ای جدید موثر و اثبات‌شده، برای کمک به فایق‌ آمدن بر اضطراب اشتباه کردن را خواهید یافت. این راهنما، همچنین، شامل سرفصل‌هایی برای نحوه‌ی برخورد با سایر کمال‌گرایان و بحث درباره‌ی چگونگیِ ارتباط کمال‌طلبی با نگرانی، افسردگی، خشم، اضطراب و تصویر فرد از بدنش می‌شود. همینطور که دارید تمرین‌های کتاب را انجام می‌دهید، می‌بینید که ازبین‌بردن نگرانی‌ها، آسان‌تر و آسان‌تر می‌‌‌‌‌شود و لذت زندگی کردن بیشتر. این کتاب می‌تواند ابزاری قدرتمند در دستان شما باشد.

ثبت دیدگاه
[show-testimonials alias='HSP_book_review']